Nasi eksperci to grono najlepszych specjalistów.

Z przyjemnością przedstawiamy Wam ich sylwetki.

Mariola Błachnio  położna

Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości

Pracuję jako wykładowca akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynuję pracę oraz prowadzę zajęcia w Szkole Rodzenia „Bocianie Sprawy” Szpital Solec. Od lat uczestniczę w edukacji przedporodowej kobiet i ich rodzin. Obserwuję jak ewoluują ich potrzeby i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć.

 

dr n. med. Paweł Grzesiowski pediatra

Specjalista pediatra, immunolog, wakcynolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń.. Obecnie adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP, Sekretarz Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych przy MZ. Wykładowca akademicki, Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Autor lub współautor 260 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii zakażeń oraz zakażeń szpitalnych.

dr n o  zdr. Monika Jodłowska położna

Jestem położną i kocham być położną. Zawód jest moja pasją, moją codziennością. Pracuję na Akademii Wychowania Fizycznego jako wykładowca. Przyszłym pielęgniarkom przekazuję wiedzę, doświadczenie ale przede wszystkim zawracam uwagę na empatię wobec kobiety ciężarnej, rodzącej czy też w połogu. Położnictwo jest działem medycyny bardzo wymagającym, łączy w sobie wiedzę z  zakresu ginekologii, psychologii, dietetyki i socjologii. Szczególną troską otaczam kobiety w okresie karmienia piersią. Wspierając matki karmiące, troszczę się o ich dobre samopoczucie, pomagam zbudować obraz kompetentnej kobiety  a w efekcie zaspokoić potrzeby Maleństwa. Sztuką udzielania porady kobiecie po porodzie jest ugruntowanie jej kobiecości a w dalszej kolejności  odkrywanie z nią uroków macierzyństwa. Moja energia życiowa napędza mnie do działania i dzielę się nią z młodymi mamami. Bycie kobietą szczęśliwą i zrealizowaną matką jest trudne ale na własnym przykładzie wiem, że można osiągnąć sukces.

 

Agnieszka Kasperska
 
Pasjonatka naturalnych rozwiązań wspierania odporności, zdrowia, emocji i urody. Jej konikami są aromaterapia terapeutyczna (olejki eteryczne), fitoterapia oraz stymulacja organizmu bańkami lekarskimi.
 
 

Sylwia Kopka psycholog

Jestem psychologiem psychoterapeutą oraz coachem. Od wielu lat z sukcesami pomagam swoim pacjentom w codziennych zmaganiach ze swoimi wewnętrznymi problemami. Studiowałam na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją edukację kontynuuję w szkoleniu przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz podczas licznych konferencji branżowych.

Pracuję w oparciu o podejście psychoanalityczne. Ponadto specjalizuję się w pomocy okołoporodowej. Pracując z kobietami w ciąży i połogu.Jestem również założycielką marki “Rodzicielstwo szyte na miarę” wpierającą rodziców w tematyce higieny zdrowia psychicznego.Niezwykle ważne są dla mnie zasady Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

 

Kaja Krawczyk

Jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Pisząc pracę magisterską badała wpływ jaki hipnorodzenie ma na pewność siebie kobiet w ciąży odnośnie zdolności ich ciała do rodzenia.

Dyplomowana nauczycielka KgHypnobirthing oraz członek British Society of Clinical Hypnosis.

Całą swoją wiedzę odnośnie hipnoterapii zdobywała w Londynie i pracuje nad rozwijaniem świadomości odnośnie mocy hipnoterapii i hipnorodzenia w Polsce.
Pragnie przybliżyć tę dziedzinę zarówno osobom indywidualnym, które mogą skorzystać z mocy sesji hipnozy i hipnoporodu oraz osobom zainteresowanym tą dziedziną jako elementem ścieżki zawodowej. Bazując na swoim wykształceniu, stworzyła kurs na Instruktora Hypnobirthing International, który otrzymał akredytację London College of Clinical Hypnosis. Tym samym osoby kończące szkolenie mogą otrzymać certyfikat tej londyńskiej instytucji. Szkoli położne i inne osoby zajmujące się pracą z kobietami w ciąży, by mogły dostosowywać swoją opiekę do pracy z coraz większą ilością świadomych kobiet, które chcą rodzić z zastosowaniem technik hipnorodzenia.

 

Gabriela Majakspecjalista fizjoterapii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wydziału fizjoterapii. Praktykę i doświadczenie zawodowe wzbogacam każdego dnia pracując od kilkunastu lat w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzą dzielę się ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziałach: lekarskim, położnictwa , fizjoterapii, pielęgniarstwa. W swojej pracy od początku zajmuję się przygotowaniem kobiet ciężarnych do porodu od strony fizjoterapeutycznej (naturalne metody łagodzenia dolegliwości bólowych kręgosłupa towarzyszące kobietom w ciąży, relaksacja w trakcie porodu). Cały czas wzbogacam swoją wiedzę i praktykę uczestnicząc w licznych konferecjach i kursach kierunkowych.

 

 

Anna Osińska pedagog

Pasjonatka szerzenia edukacji zdrowotnej we wszystkich jej aspektach.  Założycielka jednej z pierwszych szkół rodzenia w Warszawie w 1992. Właścicielka firmy szkoleniowej Polskie Centrum Edukacji. Organizator corocznych od 2000r Ogólnopolskich Konferencji dla Położnych. Pod jej redakcją w 2007 powstał jeden z pierwszych poradników dla kobiet w ciąży i młodych rodziców pt: „Szkoła Rodzenia” . Wykładowca na licznych konferencjach dla pracowników ochrony zdrowia. Pasjonatka  i propagatorka śmiechoterapii.

 

Marcin Wanke andragog

Andragog ( edukacja dorosłych), ekspert w dziedzinie komunikacji, zarządzania emocjami i zmianą, praktyk wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Szkoleniowiec, wykładowca, trener. Od wielu lat pomagam osobom w sytuacjach kryzysowych, czyli takich, które wymagają wypracowania nowych sposobów działania, nowych koncepcji, nowych strategii. Niewątpliwie, taką sytuacją jest zostanie rodzicem – zwłaszcza pierwszy raz, choć kolejne to również nowe wyzwania. Pierwszym i najważniejszym elementem radzenia sobie w nowych sytuacjach jest opanowanie emocji i wykorzystanie ich we właściwy sposób. To one są zawsze kluczem do decyzji – każdej. Moje motto: JESTEŚ TYM, CO CZUJESZ. Pomagam nauczyć się czuć bezpiecznie, żeby móc podejmować przemyślane decyzje, które służą realizacji wcześniej zaplanowanych celów. Jeśli zrozumiesz jak działa twój układ nerwowy, jak rozwija się układ nerwowy twojego dziecka i jaki masz na to wpływ –  ucząc się nowych zachowań sprawisz, że życie twojego dziecka i twoje będzie takie, jakie chcesz, żeby było. Pomogę ci w tym, jeśli zechcesz.

Joanna Woźniak położna

Położna rodzinna z 33 letnim stażem zawodowym. Pedagog promocji zdrowia,instruktor profilaktyki raka sutka.Prywatnie żona matka moja pasja to podróże. Ukończone Studium Medyczne w Pabianicach wydział położnych. Akademia Medyczna w Lublinie – położnictwo. WSHE w Łodzi pedagogika promocja zdrowia

 

dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, specjalista ginekolog- położnik, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe połączone z pracą naukową najnowszych osiągnięć różnych dziedzin medycyny pozwoliły na holistyczne traktowanie zdrowia. Wpływ genów, odżywiania, stresu i środowiska człowieka na zdrowie jako całość (mechanizmów morfologicznych i czynnościowych). Przedstawiona wiedza jest jedynie zarysem obserwacji i płynących z tego wniosków. Nie zastąpi porady u lekarza specjalisty z danej dziedziny. Zwraca uwagę na to jak dużo sami możemy zrobić dla zachowania zdrowia, szczególnie jeśli jakieś zaburzenia występują rodzinnie, albo problem pomimo stałego przyjmowania leków nie znika. Każda osoba ma inne uwarunkowania metaboliczne i hormonalne. Każdy więc sam powinien poznać mechanizmy działania swojego organizmu. Pokazuje jedynie wskazówki, aby łatwiej było osiągnąć cel jakim jest zachowanie dobrej jakości życia w jego aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym.